WithU.cz - emotional jewelry

Koncept With U


WITH U je ambiciózní značka, která nabízí luxusní šperky s otisky prstu nebo vlasy zalitými pryskyřicí a šperky osazené osobním diamantem. Exkluzivní šperky s příběhem lásky značky WITH U jsou navrženy českými designéry a ručně vyrobeny klenotníky s citem pro detail a nadšením pro koncept této značky. Osobní diamant je certifikován Mezinárodními gemologickými laboratořemi (International Gemological Laboratories - IGL).

Nosit šperky WITH U je srdeční záležitostí. Šperky WITH U mají jediný cíl, a to mít u sebe stále blízkého člověka. Buďte si jistí, že nikdo jiný na celém světě nebude nosit stejný šperk jako Vy. Protože to není jen šperk, je to příběh lásky. Váš příběh. WITH U povyšuje šperky na umělecké dílo s emocionálním přesahem.


Šperky


Při výrobě každého šperku využíváme výhradně unikátní technologie. Tvorba našich šperků prochází několika přísně kontrolovanými fázemi. Právě to nám umožňuje personifikovat každý výrobek vytvořený v našich dílnách a laboratořích a zajistit tak jedinečnost každého kousku. Kvalita zpracování našich šperků snese ta nejpřísnější kritéria. Se všemi podklady, které nám zákazník svěří, ať už v podobě vlasů, nebo sejmutého otisku prstu, zacházíme s obezřetností a v souladu s platnými právními předpisy.

  

Šperky s vlasy zalitými pryskyřicí

Tyto šperky nabízejí speciální prostor pro aplikaci pryskyřice v barvě, kterou si zákazník vybere podle vzorníku u klenotníka. Do pryskyřice následně zalijeme několik vlasů dodaných zákazníkem, ať už jeho vlastních, nebo jemu blízké osoby. To vše díky jedinečné technologii.

  

Šperky s otiskem prstu

Šperky s otiskem prstu vyrábíme na základě vlastního otisku prstu zákazníka nebo jemu blízké osoby. Otisk sejmeme speciální daktyloskopickou technologií a následně převedeme do 2D linek tak, aby mohl být pečlivě přenesen na viditelné místo vybraného šperku.

  

Šperky s osobním diamantem

Jedná se o exluzivní šperky osazené osobním diamantem. Diamant je vyroben z uhlíku, který získáme z vlasů dodaných zákazníkem, ať jeho vlastních, nebo jemu blízké osoby. Díky tomu získá zákazník skutečně osobní diamant ve zvolené barvě a typologii opracování dle nabídky.


Certifikace


Laboratoře IGL jsou uznávanými gemologickými laboratořemi. Byli průkopníky ve vývoji prvního vědeckého systému použitého k posouzení kvality broušení diamantu. Vybroušení diamantu je tím nejdůležitějším kritériem ze všech čtyř „C“ znaků diamantu (váha, čistota, barva, brus). Pokud je diamant kvalitně vybroušen, v maximální míře odráží a láme světlo. Laboratoře IGL byly prohlášeny za světového inovátora díky svému rozsáhlému výzkumu a vývoji v oblasti určování stupně vybroušení diamantů.

Laboratoře IGL jsou uznávány jak zpracovateli diamantů, tak klenotníky a spotřebiteli pro přesnost a spolehlivost ve všech aspektech posuzování diamantů. Laboratoře IGL úspěšně získaly certifikaci ISO 9001:2008 – známku RONET kvality a výjimečnosti v managementu a spotřebitelské loajalitě. Jedním z faktorů, jimiž se laboratoře IGL odlišují od ostatních gemologických laboratoří, je fakt, že laboratoře IGL si jako své poslání stanovily ochranu svých zákazníků.

Naše společnost je registrována u Puncovního úřadu ČR pod číslem 13764.

Puncovní úřad jako orgán státní správy vykonává dohled na úseku puncovnictví a zkoušení drahých kovů. Je zřízen zákonem ČNR č. 19/1993 Sb., o orgánech státní správy České republiky v oblasti puncovnictví a zkoušení drahých kovů, z něhož také vyplývají jeho oprávnění a povinnosti. Hmotná úprava puncovnictví je obsažena v zákoně č. 539/1992 Sb., o puncovnictví a zkoušení drahých kovů (puncovní zákon) a prováděcí vyhlášce MPO č. 363/2003 Sb., kterou se provádí puncovní zákon. Puncovní úřad zastupuje Českou republiku v Konvenci pro zkoušení a označování zboží z drahých kovů (The Convention on the Control and Marking of Articles of Precious Metals). Je členem Mezinárodní asociace puncovních úřadů (International Association of Assay Offices - IAAO, dříve AEAO). Zastupuje Českou republiku v mezinárodní normalizaci v oblasti drahých kovů, a to v ISO ve skupině WG 1 TC 174 a v CEN v komisi TC 283.
Náš příběh


„Musel jsem odjet od rodiny. Čekala mě dlouhá cesta. Moji rodinu čekalo odloučení, moji manželku čekala samota, moje děti čas bez táty...
Mě a moji milovanou manželku čekala důležitá zkouška našeho vztahu. Často jsme se vzájemně ptali, zda náš vztah je pevný a silný. Zda vydrží na dálku a v odloučení... Ale odpověď jsme hledali v čase. "To ukáže čas", jak se říká. Moje manželka mi dala dárek na cestu, dárek pro štěstí. Vlásky našich dětí a její hnědé vlasy. Vlásky jsem si pečlivě uložil do barevného ubrousku a uschoval je do malého igelitového pytlíku, který následně našel místo v mé peněžence. Odjel jsem. Odjel jsem od těch, kteří mně byli nejdražší. Musel jsem. Oni však byli stále se mnou.
"Jsou s tebou", říkal jsem si. A každé ráno, v poledne i večer jsem ten balíček s vlásky políbil a pohladil. "... s tebou, s vámi " ... a pak mě to napadlo: Vyrobím si jednoduchý náramek na ruku, pojmenuji jej WITH U - což v angličtině znamená jak "s Tebou", tak i " s Vámi " a bezpečně do něj uložím a schovám vlásky mých nejbližších. A budu ho stále nosit na ruce. U sebe. Budou stále se mnou, budou se mě dotýkat. Uvědomil jsem si, jak je člověk závislý na doteku lidí, které má rád a které miluje. Jak mu vytváří dobrý pocit i přenesená přítomnost, jak může být prostřednictvím náramku WITH U s někým, koho miluje, miloval, kdo mu schází... koho již ztratil v nenávratnu. S někým, kdo pro něj hodně znamenal.
Stále jsem přemýšlel nad tím, jakou cestou se vydat, aby náramek WITH U mohl každý mít, aby každému udělal radost, připomněl milou vzpomínku, vzbudil pocit blízkosti vzácného člověka. A tak vznikl projekt, inspirovaný dětstvím, láskou a vzpomínkami. Projekt z vlásků mé krásné manželky a našich milovaných dětí. Projekt, který již zdaleka není jen o náramku s vlásky, nýbrž projekt, který snoubí lásku a cit s uměleckou dovedností zlatnických mistrů s využitím i těch nejmodernějších technologií při zpracování šperků WITH U. Jsem přesvědčen, že každý má či měl někoho opravdu rád, že každému z nás někdo schází. A přesto WITH U...“


--- WITH U ---Osobní příběhy

Když dostaneš víc než šperk


„S manželem jsme prožili spoustu let v dobrém i zlém. Znáte to, problémy a starosti, ale taky opora a láska, která je skrytá v detailech.
V letmém pohlazení, opravené žárovce v koupelně a drobné pozornosti ze služební cesty. I když dobře vím, že drahé dary nám nikdy hezký vztah nezajistí, jeden takový jsem od svého muže nedávno dostala ke dvacátému výročí naší svatby. Čekala jsem kytku a možná pozvání na romantickou večeři, ale dárkem, který se objevil v jeho dlani, mi doslova vyrazil dech. Okamžitě se stal tím nejcennějším, co mi kdy věnoval. Jeho hodnotu nelze vyjádřit penězi, protože vím, co mi jím chtěl říct. Rozhodl se věnovat mi šperk, nádherný náramek WITH U, který má na viditelném místě jeho vlasy zalité pryskyřicí. Tím do něj umístil nejen symbolicky sebe, ale doslova celý náš příběh. Vím, že mi tím znovu, tolik let po svatbě, opět řekl: „Pořád jsem tvůj“. Ten kousek drahého kovu je pro mě víc než jen šperk. Je vyjádřením a zhmotněním našeho příběhu, který společně celý život píšeme.“

--- Martina ---


Moje dítě, můj anděl, můj šperk


„Zeptejte se kterékoli mámy a kteréhokoli táty na světě, co je pro ně nejcennější. Odpověď Vás nepřekvapí. Ten pocit, že jste přivedli na svět dítě, Vaši součást navždy, jednoduše nelze popsat a vyjádřit slovy.
Děti se jednou rozutečou do světa. A je to tak správně. Dobří rodiče je nechají jít. Ale přesto děti zůstanou navždy v jejich srdcích, i když třeba odletí na druhý konec planety. I naše dcera odešla z domu studovat do Austrálie. Přestože jsme se snažili být stateční, viděla jsem, jak manžel bojuje s pocitem odloučení. A tak jsme spolu s dcerou vymyslely plán. Vzala jsem její dětské vlásky, které jsem měla pečlivě uschované, a nechala z nich vyrobit šperk. Ten jsme pak jejímu tátovi darovaly, když dcera o Vánocích přijela na pár dní domů. Říká se, že chlapi nepláčou. Není to pravda. Přívěsek WITH U s vlásky naší dcery zalitými pryskyřicí rozplakal tu dospělou horu svalů a vousů jako nic. A my jsme plakaly s ním.“

--- Jana ---


Snubní prsten je pro mě jen jeden jediný


„Dobře vím, že je to staromódní. Ale rozhodla jsem se, že se vdám jen jednou. Ten slib lásky, věrnosti a úcty je pro mě posvátný. A tak jsem pro sebe a svého budoucího manžela hledala prsteny natolik jedinečné, aby odpovídaly hloubce našeho rozhodnutí. A když jsem našla prsteny WITH U, na které lze aplikovat otisky našich prstů, dál jsem už nehledala. Jak jedinečný den prožijeme, jak jedinečný je pro mě můj snoubenec a já pro něj, tak unikátní budou i kroužky, které stvrdí náš společný život. Snubní prsten s otiskem prstu mého manžela pro mě znamená víc než symbolické stvrzení manželství. Je to víc než šperk. Je to on a bude vždy se mnou. A já s ním.“

--- Iva ---


Diamanty lásku nezajistí, ale…


„Vždycky jsem věděla, že mě můj muž má doopravdy rád, i když náš vztah musel snášet dlouhá odloučení. Je lékař a za ta léta manželství už jsem na jeho několikaměsíční cesty byla zvyklá. Když před nedávnem odjížděl na další zahraniční misi, nebylo to poprvé a zřejmě ani naposledy. Nečekala jsem ale, že se tentokrát rozhodne dát mi dárek. A navíc takový, který nemá nikdo jiný kromě mě. Večer před odjezdem sáhl do kapsy a podal mi malou dárkovou krabičku. A v ní ten nejkrásnější šperk, jaký jsem kdy viděla. Můj muž se rozhodl darovat mi šperk WITH U s osobním diamantem, ve kterém je uchován pramínek jeho vlasů. Šperk by byl dokonalý i bez nich, ale právě ten kousek z něho jej povýšil na neopakovatelný příběh. A díky tomu šperku i právě teď, když zachraňuje lidské životy tisíce kilometrů daleko, je stále se mnou. Kdykoli se ho mohu dotknout a připomenout si, že láska se na kilometry neměří.“

--- Dagmar ---


Podporujeme Dětské krizové centrum

Dětské krizové centrum (DKC)

Přihlaste se k odběru novinek e-mailem

Získávejte zvláštní nabídky a informace o akcích naší značky jako první a zadejte zde svůj e-mail. Novinky nezásíláme často - spíše se snažíme o jejich exkluzivitu.

Copyright © 2010-2018 - IamWRS vyroba-www.cz